Reportáž z Trilobit Cup 2022

Máme za sebou druhý ročník naší klubové soutěže. Letos byl turnaj jeden velký otazník, neboť jsme do poslední chvíle nevěděli, zda vláda nezpřísní pravidla pro pořádání sportovních akcí, nebo turnaj nezruší úplně. Uplynulé dva roky se totiž na štítku našeho putovního poháru bohužel objevil vítěz jménem Covid. Letošní ročník se však nakonec uskutečnil, a troufáme si říct, že jsme si ho všichni užili naplno!

Turnaj začal v sobotu 15. ledna ráno, kdy si celý pořadatelský tým zahrál tak trochu na policii, neboť jsme museli zkontrolovat každého závodníka, všechny trenéry a ostatní osoby, které měly být do haly vpuštěny. Když byly „tečky“ všech zkontrolovány, mohli jsme se začít naplno věnovat tomu, za čím jsme do Králova Dvora všichni přijeli. Účast byla omezena na určitý počet závodníků a jejich doprovodů, abychom splnili veškerá hygienická opatření. I tak se ve finále přihlásilo více mladých judistů, než jak tomu bylo při prvním ročníku turnaje. Letošní ročník se může pochlubit i přeshraniční účastí týmu, jehož členové v hojném počtu 20 borců se k nám přijeli poprat až z Bosny a Hercegoviny. Konečný počet týmů, které byly přihlášené do turnaje se ustálil na čísle 26.

Sobotní den patřil těm mladším borcům, v neděli se naopak poprali ti starší. Všichni předvedli skvělé výkony. Za tým Judo víc než sport první soutěžní den nejvíce zabodovali v kategoriích mladších žáků a mladších žákyň ve své váze Ondra Svoboda na prvním místě, Andrea Tichá a Lenka Svobodová na místě druhém a jako třetí se umístili Valča Moravcová, Filip Staš a Vojta Durec. V neděli se o senzační výsledky postarali Matyáš Pukovec, Zuzka Belfínová, Ondra Kočárek a Franta Včelička, kteří brali zlato. Na druhých místech se umístili Ondra Došek, Markéta Pilařová, Honza Žirovnický, Dominik Chromý, Pavel Kšír, Matěj Konvalinka, Tonda Grigárek a Lubomír Diviš. A třetí místa ve svých vahách obsadili Filip Mašata, Olívie Moravcová, Michal Novák, Václav Kříž, Matyáš Flener, Prokop Vokáč a Jakub Malásek. Všem tímto ještě jednou moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho týmu!

Paralelně s turnajem probíhalo v sobotu školení nových rozhodčích z řad mladších ročníků, kteří se pod odborným vedením Karla Dvořáka, Rostislava Lukše a Martina Schustera vzdělávali po teoretické stránce, aby v neděli uspěli i po stránce praktické. Celá neděle totiž patřila právě těmto borcům, kteří pod drobnohledem svých mentorů rozhodovali všechna utkání. Na konci dne se dozvěděli, kdo z nich uspěl. S radostí Vám můžeme sdělit, že uspěli všichni a my tím pádem můžeme mezi rozhodčími přivítat celkem 21 nových kolegů rozhodčích, z nichž tři jsou naši svěřenci – Lucie Humlová, Alena Holotínová a Antonín Kryll.

Neděle se od soboty lišila ještě jednou zajímavostí, a to byla návštěva České televize, která s námi natáčela další díl oblíbeného dětského pořadu Lvíčata s Alešem Valentou v čele. O termínu odvysílání tohoto dílu, Vás budeme informovat na našem facebooku.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem, kdo se na přípravě turnaje podíleli, všem zúčastněným se omlouváme za malá zdržení spojená se zmíněnou kontrolou u vstupu, všem rodičům se také omlouváme za to, že osobně nemohli podpořit své ratolesti přítomností na turnaji, doufejme, že tato situace se brzy zase navrátí do normálu. V neposlední řadě také velmi děkujeme za podporu vedení města Králův Dvůr, zastoupeného panem místostarostou Antonivem, který se v sobotu ujal zahájení turnaje. A na konec velký dík samozřejmě patří všem závodníkům, kteří byli do jednoho skvělí, chovali se nanejvýš sportovně a ukázněně.

A jak to tedy nakonec vlastně dopadlo s putovním pohárem – Trilobit Cupem? O jeden jediný bod ho vybojovali naši borci a na celý rok se tedy zabydlí v klubu Judo víc než sport!

Pevně doufáme, že další ročníky budou po všech stránkách také tak vydařené, jako byl ten letošní, a že se k nám všichni závodníci budou rádi vracet.

Za Judo víc než sport,

Mgr. Karel Dvořák

Fotografie si můžete stáhnout z našich stránek.

Autoři fotografií jsou: Belfín Jan, Černá Johanka, Petrák Petr, Snížek Daniel, Svobodová         Lenka, Vokáč Pavel, Vokáč Petr, Vokáč Prokop.